Ciekawe rozwiązania

Zachęcamy do zapoznania się z zastosowanymi przez nas rozwiązaniami problemów, z jakimi można spotkać się w trakcie zabezpieczania powierzchni przemysłowych. Nasze rozwiązania wydłużają efektywny czas pracy urządzenia oraz minimalizują straty powstałe podczas przestojów remontowych.

Nasza firma wykonuje antykorozyjne zabezpieczenia budowanego w Gdańsku Stadionu Piłkarskiego.

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami o kolejnych etapach prac.

Kamera na budowie stadionu

 

 

Nieszczelność starego zbiornika żelbetonowego powodowała przeciekanie zgromadzonej wody.

Wysoka wytrzymałość wykonanej aplikacji, elastyczność, doskonała szczelność, bardzo wysokie właściwości barierowe i odporność na długotrwałe działanie wody demineralizowanej, zapewniły długoletni okres bezawaryjnego użytkowania zbiornika bez ponoszenia dalszych kosztów eksploatacyjnych.

Łatwość i szybkość aplikacji oraz koszt wykonania przemawia za stosowaniem tego rozwiązania do ochrony obiegów wody chłodzącej w elektrowniach.

 

demi -

 

Znaczna ilość wód gruntowych podlewała nieszczelne fundamenty magazynu szkła, podchodząc nawet na wysokość 1 m, co utrudniało, a często uniemożliwiało pracę, zwłaszcza przy niskich temperaturach. Poprzednia izolacja została nieprawidłowo wykonana, co nie gwarantowało dostatecznej ochrony powierzchni.

Ukształtowanie terenu, na którym mieścił się obiekt powodowało, że w czasie dużych opadów śniegu lub deszczu zbierające się wody spływały pod fundamenty, tworząc skupisko. Dodatkowo, w czasie robót natknięto się na dwa ukryte źródła.

Nasze rozwiązanie polegało na wyczyszczeniu starego bitumu, wykonaniu hydroizolacji poprzez natrysk powłoki na zabezpieczaną powierzchnię, zagruntowaniu i ułożeniu drenażu.

Zastosowana izolacja zapewniła bezawaryjne funkcjonowanie obiektu narażonego na niszczące działanie wód gruntowych.

stluczka

 

Urządzenie służące do oczyszczania surowego węgla, zawierało nachylony i obracający się zbiornik posiadający na wewnętrznej powierzchni śrubową spiralę transportową. Korzystne było, aby grubość zaaplikowanej powłoki zabezpieczającej zmieniała się periodyczne na odcinkach wyznaczanych przez kolejne zwoje spirali i na każdym odcinku była monotoniczne rosnąca i największa przy jego dolnym końcu oraz na górnej powierzchni spirali.

Zastosowane przez nas rozwiązanie polegało na pokryciu warstwą poliuretanu wewnętrznej powierzchni urządzenia przy umiejętnym zastosowaniu technologii natrysku hydrodynamicznego

Rozwiązanie dwukrotnie przedłużyło efektywny czas pracy urządzenia oraz umożliwiło jego łatwą i ekonomiczną renowację po przewidywanym czasie eksploatacji.

gornik

 

Rozwiązanie dotyczyło rewitalizacji zbiorników do LPG o pojemności 250 m3 poprzez wyczyszczenie starej, przeszło dwudziestoletniej powłoki lakierniczej i nałożeniu nowej, pozwalającej na trwałe zabezpieczenie antykorozyjne powierzchni zbiornika, magazynowanego pod powierzchnią ziemi.

Szybkość wykonania aplikacji oraz krótki czas sezonowania powłoki pozwolił na ograniczenie do niezbędnego minimum czasu wykonania usługi.

stal

 

Wykonane zabezpieczenie trudnościeralną powłoką poliuretanową rozwiązało dwa problemy, z jakimi borykał się zakład.

Po pierwsze zapobiegło dalszemu rysowaniu się powierzchni śrub oraz zużywaniu się powierzchni przesypów stalowych, narażonych na stałe działanie mediów ściernych.

Po drugie, a co ważniejsze z punktu widzenia wymogów przepisów BHP, zredukowało uciążliwy dla pracowników hałas w zakładzie.

srubki

 

Nasze powłoki poliuretanowe z powodzeniem stosowane są do zabezpieczenia powierzchni basenów przed niszczącym działaniem czynników korozyjnych i przeciekaniem, a aplikacja odbywa się szybko i nie jest uciążliwa dla środowiska.

Dodatkowo, w przypadku basenów rekreacyjno-sportowych można uzyskać efekt lekkiej chropowatości zaaplikowanej powłoki, dzięki czemu ma ona właściwości antypoślizgowe.

Uzyskana powłoka posiada walory estetyczne, a kolor dobierany jest zgodnie z preferencjami Klienta.

beton

 

Wszelkie prawa zastrzeżone ©  Savepol Poliuretany Sp. z o.o.

 

Zabezpieczenia infrastruktury przemysłowej - Jakość - Profesjonalizm - Doświadczenie